Lietuvos hipertenzijos draugijos misija - puoselėti arterinės hipertenzijos tyrimus, šviesti visuomenę ir skatinti gydytojų kompetenciją, siekiant tikslo, kad Lietuvoje gyventume ilgiau ir sveikiau

Hipertenzija tebėra pasaulinė visuomenės sveikatos problema ir pagrindinė insulto, širdies ligų ir lėtinių inkstų ligų priežastis. Nepaisant to, kad geriau suprantame jos patogenezę ir jos gydymui skirtus vaistus, hipertenzija didėja ir prognozuojama, kad iki 2025 m. ja sirgs apie 1,56 mlrd. suaugusiųjų visame pasaulyje. Kai kuriose šalyse arterinė hipertenzija apibrėžiama kaip arterinis kraujo spaudimas 130/80 mmHg ir daugiau, kitose – 140/90 mmHg ir daugiau. Tai sukėlė daug įdomių diskusijų apie tai, kaip apibrėžiama hipertenzija, ir, tikėtina, turės didelę įtaką tam, kaip ir kur turi būti matuojamas kraujospūdis klinikinėje praktikoje. Atsižvelgiant į tai, kad ši liga yra liūdnai pagarsėjusi „tylioji žudikė”, geresnis jos patogenezės supratimas atliekant mokslinius tyrimus ir nustatant optimalesnius jos prevencijos ir nustatymo būdus turės didelę įtaką žmonių išgyvenamumui be ligos ir gyvenimo kokybei visame pasaulyje. Reikia daug nuveikti, kad būtų sustabdyta ši tokia niokojanti liga.

Labai sveikiname ir vertiname visus šiuo sunkiu laikotarpiu atliktus mokslinius tyrimus ir klinikinį darbą, reiškiame didžiulę pagarbą visiems sveikatos priežiūros darbuotojams ir mokslininkams, dirbantiems su arterine hipertenzija sergančiais pacientais itin sudėtingomis sąlygomis pandemijos metu.

Prof. Marius Miglinas
LHD prezidentas

Rekvizitai

Lietuvos hipertenzijos draugija
Santariškių g. 2, Vilnius
Juridinio asmens kodas: 191901016
AB SEB bankas
IBAN: LT347044060002910650